تبلیغات
دانشجویان دانشگاه خوارزمی - شکایت نوکیا از اپل

دانشجویان دانشگاه خوارزمی
 
تلاش برای توسعه علم

نوشته شده در تاریخ یکشنبه 19 اردیبهشت 1389 توسط masoud Irani

شرکت نوکیا، بزرگ‌ترین تولید کننده تلفن‌های همراه رسماً از شرکت اپل شکایت کرد. این آخرین رویارویی دو شرکت در حوزه تلفن‌های آیپد و آیفون محسوب می‌شود.
این پنجمین شکایتی است که دو شرکت برعلیه یکدیگر تنها ظرف یکسال اخیر مطرح کرده‌اند. درحالیکه دعوا قبلاً به آیفون مربوط بود، این‌ بار آیپد نیز به موضوعات دعوا اضافه شده است. شکایت نوکیا باعث شد ارزش سهام اپل 4.2 درصد کاهش یابد که این نرخ بیشترین نرخ کاهش از 22 ژانویه به این سو بوده است.

از سه سال گذشته که آیفون عرضه شد، اپل جایگاه نوکیا را در بازار تلفن‌های هوشمند اشغال کرد. نوکیا که بیش از 10 سال پیش تلفن‌های Communicator با صفحه کلید را عرضه کرد به کندی به سمت فناوری صفحه لمسی حرکت کرد. این تکنولوژی‌ها بر روی دستگاه‌های آیفون و آیپد شرکت اپل بکار گرفته شدند.

دعوای بین دو شرکت در ماه اکتبر با شکایت شرکت نوکیا آغاز شد. در این شکایت اولیه نوکیا مطرح کرد که اپل 10 مورد از اختراعات نوکیا را مورد استفاده قرار داده است. به همین خاطر نوکیاخواستار شد سهمی از فروش دستگاه‌های آیفون به این شرکت از جانب اپل پرداخت شود.

به دنبال دعوی نوکیا، اپل وارد میدان شد واز نوکیا شکایت کرد. پیش‌بینی می‌شود دعوای بین دو شرکت 12 تا 18 ماه به طول انجامد.

طبقه بندی: اخبار خارجی، 
برچسب ها: نوکیا، اپل، شرکت نوکیا، تلفن، تلفن‌های همراه، شرکت اپل، آیپد، آیفون، سهام، تلفن‌های هوشمند، Communicator، صفحه کلید، لمسی، صفحه لمسی، فناوری، فناوری صفحه لمسی، تکنولوژی،  
.: Weblog Themes By Pichak :.


تمامی حقوق این وبلاگ محفوظ است | طراحی : پیچک
افزایش آمار بازدید