تبلیغات
دانشجویان دانشگاه خوارزمی - اینترنت کوانتومی به حقیقت می‌پیوندد

دانشجویان دانشگاه خوارزمی
 
تلاش برای توسعه علم

نوشته شده در تاریخ چهارشنبه 29 اردیبهشت 1389 توسط masoud Irani


آیا شما جزء‌ آن دسته از کاربرانی هستید که با دسترسی به خطوط کابلی، DSL، پهن‌باند یا ماهواره‌ای بازهم از سرعت اینترنت خود راضی نیستید؟ اگر در حال حاضر با سرعت 3، 6، 12 یا حتی 20 مگابیت در ثانیه به اینترنت متصل می‌شوید و همچنان از سرعت آن ناراضی هستید، "اینترنت کوانتومی" می‌تواند بهترین راهکار برای شما باشد.

"اینترنت کوانتومی" فرآیندی است که فیزیکدانان "موسسه Max Planck مخصوص تحقیقات اپتیک‌های کوانتومی" در حال ساخت و راه‌اندازی آن هستند.
این فیزیکدانان دست به ابداع جدیدی زده‌اند که "ترانزیستور کوانتومی" نام دارد. ترانزیستورهای قدیمی در اصل دستگاه‌های نیمه‌رسانایی هستند که به تقویت سیگنال‌ها می‌پردازند و یا یک مدار را باز و بسته می‌کنند. ترانزیستورها در تمام دستگاه‌های الکترونیکی مورد استفاده قرار می‌گیرند و به عضو حیاتی و جدایی‌ناپذیر رایانه‌های شخصی و پردازنده آن‌ها تبدیل شده‌اند.

آنچه "ترانزیستورهای کوانتومی" را از نوع سنتی آن متمایز می‌کند، این است که این محصول جدید بر مبنای فیزیک کوانتومی ساخته شده است که در آن ذرات می‌توانند در یک فضای باز و بدون هرگونه برخورد با یکدیگر ارتباط داشته باشند. ترانزیستورهای کنونی هم‌اکنون می‌توانند یک پرتو نور را برای کنترل پرتوهای نوری دیگر مورد استفاده قرار دهند. به عبارت دیگر، در ترانزیستورهای نوری "اطلاعات" می‌توانند بدون هرگونه مشکل و تداخل از نقطه A به نقطه B حرکت کنند.

هم‌اکنون ترانزیستور کوانتومی مکانیکی مشابهی موسوم به DELTT توسط گروه تحقیقاتی Sandia در آزمایشگاه تخصصی وزارت انرژی آمریکا تولید شده است. به گفته این گروه تحقیقاتی، ترانزیستور جدید آن‌ها می‌تواند در هر ثانیه یک تریلیون عملیات را انجام دهد که این رقم 10 برابر بیشتر از سرعت مدارهای کنونی است.

استفاده از این ترانزیستوهای کوانتومی در شبکه‌ها و سرورهای بزرگ می‌تواند سرعت اینترنت را در آینده تا چندین برابر افزایش دهد.
طبقه بندی: اینترنت،  اخبار خارجی، 
برچسب ها: اینترنت، اینترنت کوانتومی، خطوط کابلی، DSL، پهن‌باند، ماهواره، سرعت، سرعت اینترنت، فیزیکدانان، Max Planck، اپتیک‌های کوانتومی، ترانزیستور کوانتومی، دستگاه، سیگنال، تقویت سیگنال، مدار، رایانه، فیزیک، فیزیک کوانتومی، DELTT، Sandia، تریلیون، عملیات، شبکه‌ها، سرورها،  
.: Weblog Themes By Pichak :.


تمامی حقوق این وبلاگ محفوظ است | طراحی : پیچک
افزایش آمار بازدید