تبلیغات
دانشجویان دانشگاه خوارزمی - ناسا: تصویر خود را برای سفر به فضا به ما ارسال کنید!

دانشجویان دانشگاه خوارزمی
 
تلاش برای توسعه علم

نوشته شده در تاریخ سه شنبه 18 خرداد 1389 توسط masoud Irani

به گزارش فارنت به نقل از پایگاه اینترنتی Mashable، این برای بسیاری از ما غیرقابل باور است که روزی همانند فضانوردان به فضای لایتنهاهی سفر کنیم اما باید از ناسا متشکر باشیم که اعلام کرده حداقل چهره ما را به فضا می‌برد.

ماجرا از این قرار است که سازمان فضایی آمریکا با قرار دادن یک برنامه بر روی وب‌سایت خود به کاربران اینترنتی علاقه‌مند به سفرهای فضایی این امکان را داده که با ارسال چهره خود، یکی از کسانی باشند که چهره آنها توسط یکی از دو شاتلی که قرار است پرتاب شوند، به فضا برده شود.

در صفحه ویژه‌ای که ناسا برای این کار تدارک دیده آمده است که کاربران برای ارسال عکس خود باید حداقل ۱۳ سال داشته باشند و با قبول قوانین مربوط به این کار عکس خود را در آن بارگذاری و نام خود را نیز در قسمت مخصوص ثبت کنند.

ناسا برای افراد کم‌رو و خجالتی نیز برنامه ای خاص ترتیب داده تا اگر آنها مایل به قرار دادن تصویر خود نبودند، می‌توانند تنها نام خود را در این قسمت ثبت کنند.

ناسا همچنین اعلام کرده که علاقمندان همچنین می‌توانند با شرکت در این برنامه به عنوان یادبود، گواهی پرواز با شاتل که قابل چاپ بوده و توسط فرمانده فضاپیما پس از بازگشت از ماموریت به امضا رسیده است را دریافت کنند.

افراد مختلفی تابحال در ماموریت های ناسا شرکت جسته‌اند اما برای اولین بار است که آژانس فضایی آمریکا از عموم افراد برای شرکت در این ماموریت دعوت به عمل آورده است.

کاربران برای شرکت در این طرح باید به سایت  faceinspace.nasa.gov رفته و با ارسال عکس و نام خود در مرحله بعد یکی از دو ماموریت فضایی شاتل دیسکاوری در ماه سپتامبر یا شاتل اندیور در ماه نوامبر را انتخاب کنند تا حداقل اگر در تمام طول عمر خود سفری واقعی را تجربه نمی‌کنند این گونه خود را همراه با شاتل در فضا ببینند.

ناسا تاکنون اشیاء یا چیزهای گوناگونی متعلق به افراد مختلف را با شاتل‌های خود به فضانوردی برده و حتی پیش از این، نامه‌هایی با امضای دانش‌آموزان، عروسک شخصیت اصلی فیلم انیمیشن “داستان اسباب‌بازی” و چیزهای دیگر به فضا فرستاده شده بود.

پیش از این و در مارس سال ۲۰۰۹ چسبیدن یک خفاش به مخزن سوخت فضاپیما در هنگام پرتاب فضاپیمای دیسکاوری توجه میلیون‌ها علاقه‌مند را به خود جلب کرد اما تنها کمی پس از پرتاب شاتل فضایی این خفاش از صفحه تلویزیون ناپدید شد.

منبع : فارنت

طبقه بندی: اخبار خارجی،  نجوم،  دانش، 
برچسب ها: ناسا، تصویر، فضا، سفر به فضا، Mashable، اینترنت، فضانوردان، چهره، سازمان فضایی آمریکا، آمریکا، سازمان فضایی، وب‌سایت، شاتل، خجالتی، گواهی پرواز، فضاپیما، آژانس فضایی آمریکا، سایت، دیسکاوری، اندیور، شاتل دیسکاوری، شاتل اندیور، دانش‌آموزان، عروسک، داستان اسباب‌بازی، انیمیشن، فیلم،  
.: Weblog Themes By Pichak :.


تمامی حقوق این وبلاگ محفوظ است | طراحی : پیچک
افزایش آمار بازدید