تبلیغات
دانشجویان دانشگاه خوارزمی - جزئیات بیشتری از فایرفاکس ۴ اعلام شد

دانشجویان دانشگاه خوارزمی
 
تلاش برای توسعه علم

نوشته شده در تاریخ چهارشنبه 6 مرداد 1389 توسط masoud Irani
به گفته یکی از کارشناسان شرکت موزیلا، نسخه آتی مرورگر اینترنتی فایرفاکس قابلیت جدیدی را شامل می‌شود که می‌تواند کیفیت جست‌وجوها را ارتقا دهد.

این قابلیت Tab Candy نام دارد و می‌تواند Tabهای باز شده در یک مرورگر را به داخل پنجره آن انتقال دهد و آن‌ها را در گروه‌های مجزا طبقه‌بندی کند.

در این حالت کاربر از هر صفحه اینترنتی باز شده یک آیکون کوچک را مشاهده می‌کند که این قابلیت امکان می‌دهد گروه‌های فراوانی را در اختیار داشته باشد و با نظم بیشتر و در گروه‌های بزرگ‌تر، صفحات را آسان‌تر باز کند.

البته کارشناسان شرکت موزیلا توصیه کرده است که بهترین روش برای درک این قابلیت، مشاهده و استفاده از آن است. در حال حاضر یک فایل ویدیویی مربوط به این قابلیت در اینترنت منتشر شده است.

دیگر امکانات جدیدی این نسخه از مرورگر متن‌باز فایرفاکس نیز با وجود کوچک بودن خود، متنوع و قابل توجه به نظر می‌رسند که از جمله آن‌ها می‌توان به باز کردن تعداد بسیار زیادی Tab در قسمت فوقانی مرورگر با کلیک روی گزینه Candy اشاره کرد.

کاربران در نسخه کنونی مرورگر اینترنتی فایرفاکس مجبورند برای باز کردن صفحات اینترنتی مورد علاقه خود به بخش Bookmark مراجعه کرده و یا صفحات را تک‌تک باز کنند.

بع گزارش همکاران سیستم، “آزا راسکین”(Aza Raskin) از طراحان نسخه جدید مرورگر اینترنتی فایرفاکس گفت: “معمولا باز کردن یک Tab جدید آسان‌تر از جست‌وجو میان Tabهای باز شده برای پیدا کردن صفحه مورد نظر است. کدام یک از ما صفحه مورد نظر خود را که تمایل داریم بعدا به آن مراجعه کنیم، همچنان باز نگه می‌داریم؟ ما همیشه با مشکلات موجود در این زمینه مواجه هستیم. بخش Tab Candy به طور کامل بر اساس سیستم‌های HTML، JavaScript و CSS طراحی شده است”.

منیع : وین بتا

طبقه بندی: اینترنت،  مرورگر،  متن باز،  اخبار خارجی،  نرم افزار، 
برچسب ها: فایرفاکس، فایرفاکس ۴، صفحه اینترنت، همکاران سیستم، آزا راسکین، Aza Raskin، Tab، آیکون، Tab Candy، مرورگر،  
.: Weblog Themes By Pichak :.


تمامی حقوق این وبلاگ محفوظ است | طراحی : پیچک
افزایش آمار بازدید