تبلیغات
دانشجویان دانشگاه خوارزمی - گوگل: جواب مایکروسافت را با مرورگری ۶۰ برابر سریعتر خواهیم داد

دانشجویان دانشگاه خوارزمی
 
تلاش برای توسعه علم

مگر آنکه این مدت در غار زندگی کرده باشید که اخبار انتشار نسخه آزمایشی اینترنت اکسپلورر ۹ به گوش شما نرسیده باشد!

مایکروسافت توانست با ارائه IE9 Beta تمامی رقبای خود را شگفت زده کند زیرا این مرورگر اولین و تنها مرورگری است که بدلیل شتاب دهنده سخت افزاری (Hardware Acceleration) قابلیت پشتیبانی کامل از محتوی HTML5 را دارا است.

اول بودن مهم است اما آیا دوم بودن نیز مهم است؟

قدرت نمایی ها مایکروسافت در حالی صورت می گیرد که محصول آنها هنوز در مرحله آزمایشی است و در سوی دیگر نیز گوگل قرار دارد که نشان داده است برای معرفی محصولات پر سرعت سیاست خاص خود را دارد.

غول جستجوگر گوگل ادعا کرده است در حال آماده سازی نسخه جدید مروگر کروم ۷ است که سرعت آن ۶۰ برابر بیشتر از کروم ۶ خواهد بود.

پشتیبانی از گرافیک ۲ بعدی (۲D) و فن آوری Canvas Acceleration نیز از دیگر مزیت های گوگل کروم ۷ خواهند بود.

“جیمز رابینسون” مهندس ارشد برنامه نویسی گوگل در اینباره می گوید: “سیستم جدید کروم از بهترین API های گرافیکی استفاده می کند و سیستم عامل های Windows XP/Vista/7, Mac OS و Linux را پشتیبانی کند.” با وجود آنکه هم اکنون نسخه ای آزمایشی از کروم ۷ موجود است اما گوگل هنوز تغییرات ذکر شده را در آن اعمال نکرده است.

باید گفت گوگل و مایکروسافت تنها شرکت هایی نیستند که به فکر فن آوری شتاب دهنده سخت افزاری بوده اند. در آخرین نسخه آزمایشی مرورگر فایرفاکس نیز قابلیت شتاب سخت افزاری اضافه شده است.

“رابینسون” در رابطه با اینکه چه زمان شاهد کروم ۷ خواهیم بود تنها به گفتن عبارت “به زودی” اکتفا کرده است.

منبع : وین بتا

طبقه بندی: اخبار خارجی،  مرورگر،  اینترنت، 
برچسب ها: گوگل، مایکروسافت، نسخه آزمایشی اینترنت اکسپلورر ۹، اینترنت اکسپلورر ۹، اینترنت اکسپلورر، IE9 Beta، Hardware Acceleration، HTML5، جستجوگر گوگل، مروگر کروم ۷، گرافیک ۲ بعدی، ۲D، Canvas Acceleration، گوگل کروم، API، کروم، API های گرافیکی، سیستم عامل، Mac OS، 7، Vista، Windows XP، Linux، شتاب سخت افزاری، فایرفاکس، مرورگر فایرفاکس، رابینسون،  
.: Weblog Themes By Pichak :.


تمامی حقوق این وبلاگ محفوظ است | طراحی : پیچک
افزایش آمار بازدید